Rozhovory


xXIamCzechXx

Vyzpovídali jsme našeho z nejúspěšnějších hráčů „xXIamCzechXx“.

2020-08-13 00:00:00
obrazekOd kdy hraješ Beat Saber a co se ti na této hře nejvíce líbí?
Saber hraju od února 2019. Zpočátku mě na ní překvapila její jednoduchost a postupem času se mě na ni začalo nejvíce líbit to, že hratelnost této hry má nepřeberné množství úrovní, ve kterých nalézám stále nové a nové výzvy.
obrazekJakými brýlemi jsi vybaven a na jakém PC hraješ?
Od začátku do dnes hraju s HTC Vive a od konce prosince 2019 používám controllery Index od Valve. Hraju přes notebook MSI Rider s procesorem I7, grafickou kartou GTX 1070, 16GB RAM.
obrazekVe světovém žebříčku jsi právě na 38. místě, v ČR již delší dobu na prvním. Co obnáší udržet se tak vysoko a jak často hraješ?
Ne že bych hrál zrovna pravidelně, ale hraju hodně často. Někdy hodinu, dvě denně, někdy třeba i šest, sedm hodin, to pokud zároveň streamuju. Jsou ale i dny, kdy nehraji vůbec. Ovšem někdy začnu hrát a jakoby každá mapa, chyba za chybou a jsem schopný skončit i za patnáct minut.
obrazekKdo tvou hru nejvíce ovlivnil, máš nějaký vzor?
Ano. Z počátku hraní jsem nejvíce pozoroval herní projev hráče AtomicX ( USA ). On byl takovým mým vzorem a dá se říct že je dodnes. Samozřejmě nemohu opomenout Silverhazeho ( Holandsko ). V mnohém mě pomohl a je to hráč, který nejenom že skvěle hraje, ale poradí se vším, od nastavení až po samotnou hru i v jednotlivých extra obtížných mapách.
obrazekCo tě při samotné hře dokáže nejvíce rozčílit a naopak zase pobavit.
Každá hraná mapa je trochu jiná a i když se mnohé paterny často opakují, jejich sled, rychlost a návaznosti bývají odlišné. Pokud jsem ve fázi, kdy mě patern doslova zabíjí ( Tinitus…Expert+ ), tam tak trochu běsním. A potom když v zápěstí nejenom píchá, ale když je celkově den blbec na Beat Saber. Pobavit mě dokáží diváci třeba na chatu při streamu, nebo když se na mě doma dívají a mají k mé hře obvyklé reakce.
obrazekPrávě probíhající turnaj Czech Saber Tournament , jehož pořadatelský X-Team v čele s tebou jej spravuje, vznikl především tvojí zásluhou. Proč jsi se sám neúčastnil jako hráč a jak jsi sám spokojený s jeho dosavadním průběhem?
Na myšlenku uskutečnit tento turnaj mě přivedla situace nedokončeného Vánočního turnaje 2019, který byl za jistých okolností stopnut a budoucnost BS začala být po této stránce celkem nejistá. Chtěl bych říct, že nejenom X-Team a já máme na CST hlavní zásluhu, ale jsou to také koordinátoři, kteří hodně svého volného času věnují zajišťování a vedení duelů a také všichni hráči, kteří se zúčastnili v tak velkém počtu. Sám jsem se neúčastnil z jednoho prostého důvodu. V té době, kdy CST již probíhalo jsem se účastnil BSL turnaje v rámci kontinetů. Samotná příprava CST zabrala opravdu hodně času a navíc mám před maturitou. Ta je prioritní. S průběhem CST jsem velmi spokojený. Menší zádrhele se vždycky někdy naskytnou, ale to při tak dlouhodobém formátu je pochopitelné a omluvitelné.
obrazekTenhle turnaj skončí a co dál? Budeš pokračovat a navážeš jiným ? Třeba turnajem odlišného formátu, live eventem, či nějakou Beat Saber akcí?
O tom jsem zatím vůbec nepřemýšlel. CST není ani ve své půlce a já se zatím budu soustředit na to, aby se tento turnaj dovedl do zdárného konce a líbil se nejenom hráčům, ale i všem, kteří jej třeba sledují, nebo se na něj jen podívají. Pokud navážeme, asi to nebude hned, ale moc bych si přál, aby soutěží v BS přibývalo, přibývalo jeho hráčů a bylo se stále na co dívat a poměřovat se.
obrazekPoslední otázka. Abys vydržel někdy i ty dlouhé hodiny tréninku, musíš se kvalitně najíst. Co si po tréninku dáš nejraději ?
Tak to vím docela přesně. Drůbeží tlačenku s cibulí a octem. To bych mohl mít k večeři denně a vůbec by mi to nevadilo.