Rozhovory


Uwu

Ptali jsme se našeho nejmladšího hráče „UwU“. Má v BS našlápnuto velmi dobře, takže nás zajímal i jeho pohled na BS po té soutěžně sportovní stránce.

2021-03-10 00:00:00
obrazekVe svých dvanácti letech máš za sebou celkem rychlý vzestup v ČR žebříčku hráčů. Jak dlouho BS hraješ ?
Beat Saber hraju už asi rok a půl, koupil jsem si ho pár dní po jeho vydání na Playstation, a až do Vánoc 2019 jsem na Playstationu uhrál cca 110 hodin. Po Vánocích jsem už začal hrát na PC verzi, kde jsem doteď nahrál překvapivě také 110 hodin, takže na Beat Saberu mám celkem něco přes 200 hodin.
obrazekNelze si nevšimnout toho, jak bravurně zvládáš i nejrychlejší a dost technické mapy. Zeptám se tě ale, trénuješ i samostatně acc, nebo to ponecháváš pouze na pozvolném zdokonalování se ?
Accuracy jsem netrénoval až do třetího poolu CST a protože mapy v tomto poolu vyžadovaly dobrou accuracy, tak jsem na ni začal dávat větší důraz. Jinak acc nějak přímo netrénuji.
obrazekZa dobu co hraješ, přišlo nějaké to údobí, kdy sis řekl, teď to nejde, nezlepšuji se, víc nedám ?
Za tu dobu jsem měl už hodně takových období, hlavně po přestupu na Vive.
obrazekJaké brýle v kombinaci s PC na BS používáš?
Na Beat Saber a vlastně jakoukoli VR hru používám HTC Vive a Vive ovladače. Poslední dobou jsem ale přemýšlel nad koupí Index ovladačů, protože tracking ztrácím skoro každou hru.
obrazekMáš v BS nějaký svůj cíl kterého by jsi chtěl dosáhnout, nebo prostě jen hraješ a necháš se třeba překvapit, kam se až ta tvoje pomyslná laťka do budoucna posune ?
Zrovna teď je mým hlavním cílem v BS dostat se do top 10 v ČR, ale většinou moc na pp nehraju a snažím se nějaké těžké levely jen passnout. U těchto levelů překvapivě skoro vůbec tracking neztrácím.
obrazekÚčastníš se turnaje CST. Za chvíli bude probíhat v pořadí druhý turnaj BSL. Je to možnost zahrát si nejenom se světovou špičkou, ale také nabrat zkušenosti, které určitě nejsou k zahození. Přemýšlel jsi o účasti ? .
O účasti v BSL jsem přemýšlel a viděl jsem hráče přihlášené do BSL s menším rankem než mám já. Ale turnaje se asi nezúčastním, protože mám již zmíněné problémy s trackingem.
obrazekPoznámka: Ptali jsme se před zahájením kvalifikací. UwU se nakonec zúčastnil, bohužel, do duelů nepostoupil.
obrazekHodně mladí hráči dokáží překvapit svými výkony, jako například američan BCkill. Ten minulý rok střídal první místo světového žebříčku s Taichidesu z Japonska. Právě američanovi je stejně jako tobě. Máš ty nějaký takový svůj vzor ?
Já mám jako vzor amerického hráče AlexTheCutie, kterému je myslím také dvanáct let.
obrazekKromě Beat Saberu, jaké další hry rád hraješ ? A chtěl by jsi o sobě ještě něco říci na závěr? Zájmy, koníčky?
Díky Beat Saberu mě začaly zajímat i jiné rhythm hry, takže kromě Beat Saberu hraju hlavně osu! mania, ale vůbec mi nejde.