Rozhovory


MATA

Další z rozhovorů jsme zacílili na našeho nového koordinátora CST Maťu, který jen těsně prošvihnul registraci do tohoto turnaje.

2020-09-04 00:00:00
obrazekJak dlouho Beat Saber hraješ a s jakými brýlemi ? Na streamu přeci jenom nejsi zase tak často k vidění.
Beat Saber hraju přibližně od konce prosince 2019. Ovšem zaujal mě již při vydání na trh. Velmi si užívám soutěživost, která zde probíhá. Hraji s Oculus Rift S. Dle mě se jedná o velmi kvalitní headset za rozumnou cenu. S trackingem jsem u něj zatím moc problémů neměl, ale uvidím co ukáže čas. Rozhodně v budoucnu přijde upgrade. Co se týče streamu, tak bych ho časem rád rozšířil o mixed reality.
obrazekTo, že probíhá turnaj CST jsi se dozvěděl snad těsně po ukončení registrací. Kdybys to věděl o něco dříve, zúčastnil by ses taky jako hráč ?
V době registrací do CST jsem měl nahrán velmi malý počet hodin. Byla tak trochu smůla, že jsem si turnaje všiml až deset dní po ukončení registrací. Kdybych měl možnost se zúčastnit, tak bych do toho určitě šel.
obrazekNedávno tě X-Team oslovil, zda-li by ses nechtěl zhostit role koordinátora v CST. Přijal jsi a nějaké odkoordinované duely už máš za sebou. Prý máš příjemný hlas a uklidňující projev. Myslíš si, že například komentování BS v jiném, třeba event turnaji,by bylo to co by ti sedělo ?
Koordinování duelů v CST mě velice baví a možnosti spolupráce na CST si velmi vážím. Nikdy jsem o komentování eventů nepřemýšlel. Ovšem jak se nedávno ukázalo, tak si tuto roli velmi užívám a řekl bych, že mi i docela sedí. Kdybych dostal nabídku na komentování nějakého eventu, s radostí bych ji přijal.
obrazekJsi na krásném 12 místě žebříčku ČR. To už je pouze krůček do TOP 10. Není to tak dlouho, kdy právě UwU byl na 12. místě a při našem rozhovoru napsal „mým nejbližším cílem je TOP 10“. No a on už je celkem pevně usazený na třetí příčce. Chystáš také podobný nájezd ?
I když by se mi podobný "nájezd" na TOP 10 líbil, není to tak lehké, jak se zdá. Přede mnou se nachází deset aktivních hráčů a řekl bych, že musím nabrat ještě spoustu zkušeností. Čas ukáže, jestli se podívám do TOP 10.
obrazekKdyž hraješ, nebo zkoušíš hrát rychlé mapy s obtížnými paterny,, soustředíš se na to odehrát mapu bez chyb, nebo se zaměřuješ i na přesnost (acc).
U obtížných map mě jako první vždy zajímá jen to, abych ji prošel. Poté se věnuju hlavně zlepšování ohledně co nejmenšího počtu chyb. Přesnost trénuji na pomalejších mapách a ve většině případů se pak zlepšení projeví i u map rychlejších.
obrazekJaký je tvůj názor, že ranked mapy které se dnes uvolňují, začínají být až nadmíru obtížné i pro TOP hráče světa. Je to záměr odhalit strop, nebo prostě celkem přirozený vývoj, který v sobě zrcadlí čím dál větší schopnosti a zkušenosti hráčů.
Podle mě je to dáno vývojem zkušeností hráčů. Učí se nové patterny a pokud hrají aktivně, tak mají i rychlejší reakce. Osobně mi tento postup vydávání rankedových map celkem vyhovuje. Přijde mi, že čím těžší mapy jsou, tím větší mají hráči touhu jí dohrát.
obrazekByl jsi zúčastněný i BSL kvalifikace. Poměrně obtížné mapy a nahraná vysoká procenta ( myslím to byl něco okolo 91,25% pro postupovou 36 ) vyčlenila silnou postupovou skupinu. Jak se ti tyto mapy hrály a zkusíš další season BSL ?
I když jsem věděl, že konkurence v BSL bude velká, tak jsem se s radostí přihlásil. Mapy byly velmi obtížné a já jsem v té době prošel jen tři z pěti. Avšak jen ten pocit, že jsem se dokázal vypořádat s více než polovinou map, mě velice potěšil. Mám pocit, ,že díky kvalifikaci na BSL se mi zlepšilo čtení map a reakční schopnosti. Na další season BSL se těším a určitě se zúčastním.
obrazekMáš těsně před maturitou a tak svůj čas teď spíše věnuješ jejímu zdárnému dokončení. Budeš se i potom věnovat BS tak, jak jsi se věnoval doposud a výkonnost půjde stále nahoru?
Studium na maturitní zkoušku je vyčerpávající záležitost, ale i přesto u Beat Saberu trávím poměrně dost času. Po maturitě plánuji nastoupit na vysokou školu. Ovšem i přesto bych se rád Beat Saberu věnoval dál velmi aktivně a myslím si, že minimálně dvě hodinky denně se na Beat Saber najdou.