Rozhovory


Arimodu

Vynikající hráč a nejaktivnější koordinátor. I on odpovídá na naše otázky

2021-04-08 00:00:00
obrazek Co mě zaujalo ? V posledním týdnu jsi udělal veliký skok v československém a světovém žebříčku a jsi nyní na 4. místě a okolo 500. místa. Můžeme to nazvat útokem na nejpřednější příčky u nás ?
Ano, sice spíš jsem to mířil na top 500 na světovým žebříčku ale když už v tom jsem proč nebrat I ten regionální.
obrazekV minulém týdnu byl odvysílán na našem streamu rozhovor s tebou. Mohl by jsi nám ještě jednou říci, na čem hraješ a jak dlouho se vlastně Beat Saberu věnuješ ?
Hraju na Oculus Quest 1 s nabíjecím kabelem jako link kabelem. K BeatSaberu mě přivedl spolužák ze základky někdy cca v polovině 2018. Svůj vlastní headset jsem si ale pořídil až v únoru 2020 a aktivně ranked mapy jsem začal hrát přibližně v říjnu 2020. Celkem mám nahráno určitě přes 800 hodin, ale těžko říct přesné číslo. Na steamu mám aktuálně 400 hodin.
obrazekJsi hodně činný nejenom jako hráč, ale jako moderátor pomáháš komunitě na Discordu, koordinuješ duelové zápasy v CST a měl jsi zájem i o technické zajištění streamů pro hru Tower Tag v Play Parku. V rozhovoru jsi sice říkal, že máš poměrně hodně času, přesto Beat Saber musíš brát jako srdcovku, musí převládat chuť a také motivace. Jak to vlastně u tebe je ?
Asi by se dalo říct že mě hodně baví rythm hry, začínal jsem na Project diva a Guitar Hero, potom jsem se přesunul k Osu a teď hraju primárně Beat Saber a Audicu. Motivace k hraní ranked map v Beat Saberu přichází hlavně z toho, že jsem to už někam "dotáhl" z pohledu skillu a chci se pořád zlepšovat. Z pohledu té technické stránky, dalo by se říct že to beru jako hobby, za den přece jenom se staminou vydržím tak maximálně 3 hodiny hrát, pak už to akorát fencuju, takže tu technickou podporu, koordinování a módování je spíš jako dodatek, protože jak jsem zmínil mám opravdu hodně času.
obrazekJak bys hodnotil dosavadní připravenost hráčů pro duely ? Je jasné, že problémy s módy, případně se startováním duelů, přemódovanou aplikací BS u jednotlivců, upgrady verzí BS, pomalým internetem a podobně, se někdy nedají ihned eliminovat. Co by jsi sám za sebe případně doporučil ?
Většina hráčů už přichází připraveni, největší problém který zatím nastává je, že se jeden z účastníků vůbec neukáže, ale i to se už moc nestává. Ohledně ostatních problémů co jsi vyjmenoval se všechno většinou dá vyřešit na místě, protože bych si dovolil říct že se v té hře vyznám. Přece jen se akorát učím harmony abych mohl začít dělat komplexnější módy, když si kupříkladu vezmu to nové UI v Tournament assitentu nebo fix na camera2, tak ty jsem oba napsal, zkompiloval a rozeslal osobně. Co bych případně doporučil by bylo třeba hodinu, nebo den před duelem jen vyzkoušet se připojit ve hře na duelový server. Pokud tato část funguje tak se pravděpodobně žádné další problémy nevyskytnou.
obrazekCzechSaber, jako neoficiální organizace má i velkou snahu proniknout trochu dál, než v uvozovkách pouze organizovat vlastní on-line turnaje. Na to je zapotřebí nejenom hráčů, ale i diváků, potažmo sponzorů, akcí a prostor. Myslíš si, že má šanci Beat Saber jako samostatná hra dalšího rozvoje ? Jak na celou tuto problematiku jako na celek pohlížíš ty ?
Z mého pohledu jsou VR hry novej budoucí "boom" jako byli flatscreen hry, když poprvé přišly. Tato technologie má velké využití, a to nejen na hry. Co se týče BeatSaberu tak si myslím že by se to dalo dotáhnout určitě hodně daleko, celkovej koncept hry je jednoduchej na pochopení, score systém je jednodušší než u většiny rythm her a je to i dobrej workout.
obrazekKdyž se řekne Grand finále v Play Parku. Nejenom papírový předpoklad, ale i tvoje herní úroveň napovídá tomu, že se dostaneš do finále a nás by zajímalo. Vezmeš sebou známé, kamarády, či blízkou rodinu ?
V tuto chvíli nemůžu nic ještě potvrdit, mám tam těsně vedle narozeniny a tak zatím nevím jak to budu vůbec stíhat s organizací. Samozřejmě že se alespoň ukážu sám.
obrazekPátkem půlnocí, 10.4.2021, končí kvalifikační část třetího ročníku celosvětového turnaje BSL. Nezůstalo bez povšimnutí, že nejsi do turnaje přihlášen. Nemyslíš si, že je celkem škoda, aby se hráč jako ty, neúčastnil a nezkusil se tak probojovat z kvalifikace mezi 32 hráčů rozdělených posléze do skupin ? Šance určitě nějaké jsou.
Zatím se na účast ještě necítím, plánuju se teda určitě účastnit příštího ročníku. Také jsem přemýšlel se pokusit o účast v teamu reprezentující CzechSaber (STARS pool).